Back to Bass Tour

Nov
19
2012
Ostrava, CZ
Cez Arena
3
Share
Sting letos už potřetí dobyl Česko...

Triumfální turné Back to Bass britského zpěváka Stinga má za sebou další zastávku v České republice. Po dvou letošních koncertech v Praze tentokrát zpěvák a baskytarista přijel se svým bilančně sestaveným programem do Ostravy a opět potvrdil svou pověst vyhlášeného koncertního umělce.

Stejně jako na zatím posledním českém koncertě v pražské O2 aréně, i nyní v Ostravě hned první trojice písní naznačila, jakým směrem se bude celé vystoupení ubírat, byť se soupis písní už zpočátku od pražské zastávky mírně lišil.

V úvodu zazněla 'If I Ever Lose My Faith In You' z roku 1993, následovaná skladbou 'Every Little Thing She Does Is Magic' z raného repertoáru legendárních The Police a úvodní trojici pak korunoval jeden z největších a zároveň nejstarších Stingových sólových hitů 'Englishman in New York'. Skoky mezi písněmi, které od jejich vzniku dělí i několik desetiletí, pak byly charakteristické po celý zbytek koncertu.

Publikum Stingovi od začátku až do konce doslova zobalo z ruky - stačilo, aby ve vhodný okamžik tleskl a z mnohatisícového davu okamžitě vyrostl les mávajících rukou. A když se při refrénu postpunkového hitu o prostitutce 'Roxanne' rozzářilo nad pódiem rudé světlo, dav se mohl zbláznit nadšením.

Na své si přišli i fanoušci, kteří se na Stinga letos šli podívat podruhé. Na rozdíl od červnového pražského koncertu zazněla například již zmíněná skladba 'Roxanne' nebo křehounká píseň 'Fragile'.

A především - ostravský koncert byl podstatně delší. Zatímco ten pražský podle ohlasů z médií trval jen něco málo přes hodinu a půl, v Ostravě vydržel čerstvý jedenašedesátník Sting zpívat zhruba dvě a čtvrt hodiny. Návrat šestnáctinásobného držitele ceny Grammy do ostravské ČEZ arény, na nějž museli jeho fanoušci z východní poloviny republiky čekat dlouhých patnáct let, byl vrcholnou koncertní událostí, na kterou se bude dlouho vzpomínat.

(c) Novinky by Aleš Honus
Comments
3
posted by Szaton
REQUEST
Hi, I am your ooolllllddd fan :), I'm going to your concert with my girlfrend, pleeess play "I Was Brought To My Senses", we will be very grateful :) greetings Bartek
posted by zirafkachani
zirafkachani@centrum.cz
REMEMBER
posted by zirafkachani
zirafkachani
Hi, just waiting to buy tickets:) thank you
Newer comments    1 - 3 of 3    Older comments

PHOTOS

img
img
img
img
img
img
img
img
img