Back to Bass Tour

Nov
17
2012
Kosice, SK
Steel Arena
12
Share
Sting ovládol svojimi hitmi Košice...

Ako svojho privítala v sobotu večer Stinga a päticu jeho spoluhráčov zaplnená košická Steel Aréna.

Východoslovenská metropola bola jednou zo zastávok Back To Bass Tour 2011/12. Do Košíc prišiel 61-ročný hudobník z francúzskeho Rouen, kde koncertoval vo štvrtok.

Sting je dlhoročnou osobnosťou svetovej hudobnej scény a jeho charizma zaplnila od prvej piesne koncertnú arénu. Koncertný setlist zostavil z piesní z repertoáru skupiny Police i zo sólového účinkovania.

Druhou bola 'Every Little Thing She Does Is Magic' z albumu 'Ghost In The Machine' z úspešnej éry skupiny Police; po nej hit 'Englishman In New York' z albumu 'Nothing Like The Sun', ktorý vyšiel v októbri 1987.

K sólovému albumu 'Ten Summoner's Tales' sa Sting v priebehu večera vrátil ešte trikrát v podobe megahitu 'Fields Of Gold' a piesní 'Seven Days' a 'Shape Of My Heart'.

Stingova diskografia je známa i slovenským fanúšikom a diváci reagovali aj na ďalšie piesne 'I Hung My Heart', 'The End Of The Game', 'Heavy Cloud No Rain', 'The Hounds Of Winter' a najmä ďalší megahit 'Desert Rose'.

Došlo aj na známe songy z éry Police, medzi nimi 'Message In A Bottle', 'Wrapped Around Your Finger', 'De Do Do Do, De Da Da Da', 'Roxanne' či 'King Of Pain'.

Ani z Košíc sa neodchádza bez prídavku a Sting sa vrátil dokonca dvakrát a pridal zrejme najväčší hit z éry Police 'Every Breath You Take' z albumu 'Synchronicity', 'Next To You' a sólovky 'Fragile' z albumu 'Nothing Like The Sun'.

Dobrý zvuk počas celého viac ako dvojhodinového vystúpenia rozptýlil obavy fanúšikov z akustických nedostatkov zimných štadiónov; decentné osvetlenie pódia sa obišlo bez zbytočných efektov, čím ešte viac vystúpila do popredia osobnosť interpreta a najmä jeho hudba.

Z Košíc mieria Stingove kroky do Ostravy, kde koncertuje v pondelok 19. novembra, dva dni nato v poľskom meste Lodž a 23. novembra v ruskom Krasnodare. Celé turné zakončí 15. decembra v indonézskej Jakarte.

Gordon Matthew Thomas Sumner (*2.10.1951) - tak znie Stingovo rodné meno - bol v januári 1977 spoluzakladateľom skupiny Police, v ktorej hral na basovú gitaru a spieval. Rok nato vydali prvý album 'Outlandos D'Amour'. Ďalšie dva albumy 'Reggatta De Blanc' (1979) a 'Zenyatta Mondatta' (1980) viedli anglický rebríček. Rozišli sa v roku 1986, vydali päť štúdiových albumov a v hitparáde mali celkom 18 skladieb, z nich päť sa dostalo na prvé miesto.

Na sólovej dráhe vydal Sting desať štúdiových albumov; ten desiaty s názvom Symphonicities vyšiel v júli 2010. V singlovej hitparáde mal 22 skladieb. V rámci Broken Music Tour koncertoval 21. júna 2006 na štadióne Artmedia v bratislavskej Petržalke. Do Bratislavy sa vrátil vlani 29. júna v rámci Symphonicity Tour 2010/2011. Záznam tohto turné vyšiel na DVD Sting Live In Berlin v novembri 2010. V októbri 2011 vyšla kompilácia The Best Of 25 Years.

(c) HNonline
Comments
12
posted by steerpike68
Famous fox
This is the famous plush fox that debuted on stage in Kosice! She's back home with Mummy, Daddy is touring with Sting now...
posted by steerpike68
A fantastic experience!
I'd like to point out that "Driven to Tears" was also performed that night so the setlist should be corrected... Slovak audience was great! And also a little plush fox marked its first appearance on stage! :-)
posted by Bagi
Sting & The Little Fox
Sting & my plush fox in Kosice :)
posted by Bagi
The End Of The Game
Sting & the fox
posted by bebeto
Excellent
Concert was absolutely amazing and the band /Dominic, Jo, Peter, drummer, keyborder/ fantastic!!!! Thank you STING - The one and only!!!!! Hope one day you will return to Kosice again. We love you!!!!
posted by bebeto
Excellent
Concert was absolutely amazing and the band /Dominic, Jo, Peter, drummer, keyborder/ fantastic!!!! Thank you STING - The one and only!!!!! Hope one day you will return to Kosice again. We love you!!!!
posted by bebeto
Bebe
The concert was absolutely amazing and the band /Dominic, Jo, Peter, drummer, keyboarder/ as well. Totally fantastic!!! Thank you STING - The one and only ! Hope one day you will return to Slovakia again. We love you!
posted by Kama
It was great concert!
Thank you from all my hart. It was magic experience! I hope You will retun back to Slovakia, Czech Republic or Poland. See you again and good luck! :)
posted by Mikhael
Thank You!
Amazing Experience! :) Thank You :)
posted by adamsfather
Food for a soul.
A breath taking concert, thank you very much for visiting our city, hope you enjoyed and you'll return back one day! We did enjoy the concert with my wife and son and sing along!
posted by zuzana
THANK YOU!
I would like to thank you for beautiful experience. I was waiting to see you live all my life! Love how you are and music you doing. Hope I ll see you again!
posted by nela
thanks
unforgettable experience :) ... thank you
Newer comments    1 - 12 of 12    Older comments

PHOTOS

img
img
img
img
img
img
img
img
img